Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2020/21 w 7LO

Link dla kandydatów dla rekrutacji uzupełniającej

https://uzupelniajaca-ponadpodstawowe-kalisz.nabory.pl/

 

Podstawowe informacje

W związku z występującym stanem epidemii rekrutacja do szkół ponadpodstawowych odbywać się będzie głównie w formie elektronicznej. Kandydat jest zobowiązany wypełnić i zaakceptować podanie elektronicznie, a następnie zgodnie z harmonogramem przesłać poprzez swoje konto w systemie Nabo skan zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty oraz świadectwo. Dopiero w celu potwierdzenia woli nauki w szkole kandydat zobowiązany jest dostarczyć oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu oraz oryginał świadectwa do szkoły, do której został zakwalifikowany.

W trakcie rekrutacji kandydat może wybrać trzy szkoły, a w ramach wybranych szkół nawet po kilka oddziałów.

 

Rekrutacja uzupełniająca

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej powinien zostać złożony od 3 do 5 sierpnia do godziny 15:00

od 6 do 11 sierpnia do godziny 15:00 uzupełnianie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o skan świadectwa oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

16 sierpnia szkoły ogłaszają listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych kandydatów

od 17 do 20 sierpnia do godziny 15:00 szkoły przyjmują oryginały świadectw i zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty

23 sierpnia szkoły ogłaszają listy przyjętych i nieprzyjętych kandydatów

 

W przypadku problemów związanych z działaniem systemu Nabo należy kontaktować się z Wydziałem Edukacji UM pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W finale mistrzostw Wielkopolski w piłce nożnej chłopców w ramach XXII Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej drużyna VII LO SMS zajęła drugie miejsce! 

Najlepsza okazała się reprezentacja Zespołu Szkół nr 1 w Wągrowcu. Na podium stanął również Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu. Na czwartym miejscu uplasował się Zespół Szkół Technicznych w Turku, a piąte miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie.

Gratulujemy!

[17.06.2021] Przedstawiamy sylwetkę naszego utalentowanego ucznia z klasy licealnej- 2DO.
Łukasz Juszczak to Mistrz Polski w Kolarstwie Przełajowym w 2020 i 2021r. w kategorii Junior.
W ubiegłym roku na każdym Pucharze Polski w kolarstwie szosowym i przełajowym stawał na podium.
Obecnie przygotowuje się do Szosowych Mistrzostw Polski, które odbędą się w Kartuzach.
Łukasz został powołany do Kadry Polski w kolarstwie szosowym juniorów.
Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!

1 czerwca 2021 r. w hali Arena odbył się finał rejonu Kalisz w piłce siatkowej dziewcząt Licealiada 2021. Pierwsze miejsce w turnieju zajęły uczennice VII Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kaliszu. Pokonały zespoły z III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu oraz z Zespołu Szkół nr 1 w Ostrzeszowie.

Nasze licealistki awansowały do finału wojewódzkiego wielkopolskiej Licealiady.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

W reprezentacji szkoły zagrały: Klaudia Cichecka, Julia Cisowska, Gabriela Grabowska, Kornelia Jabłońska, Agnieszka Koszela, Magdalena Łysiak, Julita Mazurczak, Maja Mikołajczyk, Klaudia Nowak, Aleksandra Pasińska, Weronika Stanulewicz, Julia Szopińska. Opiekunką zwycięskiego zespołu jest Pani Olga Owczynnikowa.  

[7.06.2021] Gratulacje dla naszych dziewczyn z VII LO SMS i dla trenera, Pana Grzegorza Kowalczyka!

https://siatka.org/pokaz/mks-kalisz-mistrzem-polski-kadetek-lks-z-brazem/

[1.06.2021] Ogromne emocje towarzyszyły finałom mistrzostw Polski juniorek 2021, które od 27 do 31 maja rozgrywane były w Olecku. Enea Energetyk Poznań, Energa MKS SMS Kalisz i GKS Wieżyca 2011 Stężyca - taka jest kolejność drużyn na podium.

Cieszymy się ze srebrnego medalu! Gratulujemy naszym siatkarkom i trenerowi Marcinowi Widerze!

28 kwietnia na boisku przy ul Granicznej został rozegrany turniej o mistrzostwo Kalisza w piłkę nożną. Łącznie wystąpiło 5 drużyn Zespół Szkół Samochodowych, Zespół Szkół Ponadpodstawowych, 4 Liceum Ogólnokształcące oraz dwa zespoły  Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kaliszu. Plan rozgrywek przewidywał spotkania każdy z każdym, rozgrywki wygrała drużyna prowadzona przez trenera Łukasza Miłka SMS LO zespół I, drugie miejsce również należało do SMS LO zespół II prowadzony przez Grzegorza Kalka,  Zespół Szkół Samochodowych zajął 3 miejsce prowadzony przez Karola Kiełbika.

30 kwietnia 2021 r. w samo południe odbyło się wręczenie świadectw 26 trzecioklasistom kończącym VII Liceum Ogólnokształcące Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Kaliszu.

„Nigdy nie zapomnimy Waszego rocznika, rocznika z czasów pandemii! – powiedziała pani dyrektor Aneta Justyńska do zgromadzonych uczniów – Los Was nie oszczędzał, mnożył trudności… Przeżyliśmy razem strajki, prawie rok nauczania zdalnego z powodu pandemii… Wierzę, że mimo tych przeciwności, zdacie pomyślnie maturę i pójdziecie swoją drogą w dorosłe życie. Dzisiaj gratuluję Wam ukończenia szkoły!”

Drodzy Absolwenci! Życzymy Wam powodzenia na maturze! Trzymamy kciuki!

Pobierz harmonogram

Oferta edukacyjna VII LO SMS rok szkolny 2021/2022

Klasa

Przedmioty rozszerzone

Przedmioty punktowane

Liczba uczniów

IAS

piłka siatkowa dla dziewcząt i chłopców
oraz piłka ręczna dla chłopców

biologia,

język angielski

język polski,

matematyka,

biologia,

wychowanie fizyczne

25

IBN

piłka nożna dla chłopców

geografia,
język angielski

język polski,

matematyka,

geografia,

wychowanie fizyczne

20

 

* Do szkoły przyjmujemy również uczniów, którzy trenują inne dyscypliny w kaliskich klubach sportowych (konieczny kontakt rodziców kandydata z dyrektorem szkoły). 

[27.10] zobacz

18 października 2020 r. zakończyły się Mistrzostwa Polski Kadetek w piłce siatkowej. Po pięciodniowej rywalizacji w Wieliczce bez porażki triumfowały siatkarki Energi MKS SMS Kalisz. Zespół prowadził pan Grzegorz Kowalczyk. Gratulujemy wspaniałego sukcesu!

Nagrody indywidualne Mistrzostw Polski Kadetek:
MVP turnieju: Julia Papszun (Energa MKS SMS Kalisz)
najlepsza blokująca: Dominika Pierzchała (Energa MKS SMS Kalisz)
najlepsza atakująca: Martyna Czyrniańska (Energa MKS SMS Kalisz)

Warto wspomnieć, że miano najlepszych w kraju zdobyły wcześniej juniorki i młodziczki z Energi MKS SMS!  BRAWO!

[28.09] Uczniowie klasy II BR  naszego liceum, a jednocześnie wioślarze KTW Kalisz – Tomasz Dobroch, Adam Kornacki i Konrad Senderacki – znakomicie spisali się podczas tegorocznych Mistrzostw Polski juniorów młodszych, które odbyły się w Kruszwicy. Podopieczni trenera Mateusza Trzmiela wystartowali w czterech finałach, w których zdobyli trzy medale, w tym jeden złoty w prestiżowej ósemce.

Gratulujemy Wam, Chłopcy! Jesteśmy z Was dumni!