Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2018/19 w G9

Dnia 7 czerwca 2019 na terenie Aquaparku we Wrześni odbył się Finał wojewódzki w piłce plażowej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.Brało w nim udział 16 najlepszych zespołów z wielkopolski. Nasi uczniowie Aleksander Czajkowski i Aleksander Walaszczyk zajęli III m w Wielkopolsce! Jest to ogromny sukces.

Serdecznie gratulujemy naszym brązowym medalistom.

Edyta Strójwąs

Dnia 23.05.2019 odbyły się Mistrzostwa Miasta Kalisza w piłce plażowej chłopców.

Nasi uczniowie Aleksander Czajkowski  i Aleksander Walaszczyk zajęli Im tym samym awansując do finału rejonu. Uczniowie Kamil Janiak i Gracjan Figiel zajęli IVm.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Edyta Strójwąs

15.05.2019 r. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu odbyło sie spotkanie nt. „ Gustaw Herling-Grudziński - polski pisarz, świadek okresu totalitarnej przemocy i kryzysu wartości”, przygotowane przez Katarzynę Kubiak, bibliotekarza Książnicy. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z gimnazjum z kl. III c z Zespołu Szkół Podstawowych Nr 9 w Kaliszu z bibliotekarką Moniką Polińską. Uczniowie zapoznali się również z ekspozycją „Patroni 2019 roku”. Młodzież zwiedziła wszystkie działy biblioteki. Nauczyli się jak wyszukiwać potrzebne materiały w katalogu elektronicznym.

W dniach 10, 11, 12 kwietnia 2019  r. odbył się ostatni egzamin gimnazjalny, jaki przewiduje polski system edukacji.

W naszej szkole przystąpiło do niego 192 gimnazjalistów, którzy w środę  zmagali się z zadaniami z obszaru nauk humanistycznych, w czwartek rozwiązywali zadania z części matematyczno-przyrodniczej, a w piątek sprawdzili swoją wiedzę z wybranego języka obcego nowożytnego.

8 marca 2019 r. podsumowano wyniki Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr". Spośród grupy uczestników z naszej szkoły wyróżnienie w kategorii Junior zdobył Kasper Wroczyński z klasy 3C.

Jacek Wegner

Oficjalne wyniki

9 lutego 2019 roku uczniowie naszego gimnazjum przystąpili do finału Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, który odbył się w Poznaniu. Po raz kolejny nasi gimnazjaliści odnieśli sukces. Laureatami zostali:

- Mateusz Młynarczyk - klasa III C - opiekun p. Anna Skowrońska,

- Bartosz Pilarski - klasa III F - opiekun p. Beata Weirauch.

Finalistką została Paulina Świeżyńska - klasa III F, którą opiekowała się także p. Beata Weirauch.

Również w Poznaniu, 16 lutego 2019 roku odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, który także zakończył się sukcesem uczniów naszej szkoły. Finalistami zostali:

- Filip Miśkiewicz - klasa III C - opiekun p. Grażyna Szalkiewicz,

- Martyna Zakierska - klasa III D – opiekun p. Anna Skowrońska,

- Piotr Mak - klasa VIII B - opiekun p. Teresa Pingot.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz nauczycielom i życzymy dalszych sukcesów!

W dniu 29 października w hali Arena odbył się finał mistrzostw Kalisza w halowej piłce nożnej. Po rozegraniu eliminacji i czterech zwycięstwach również w finale nasza szkoła odniosła dwa zwycięstwa i zajmując I miejsce awansowała do finału rejonu, który odbędzie się 26 listopada w Ostrowie Wielkopolskim.

Szkołę reprezentowali: Mateusz Molek, Marcin Stysiał, Wiktor Wilczyński, Wiktor Macniak, Kamil Przysiecki, Gabriel Sobczak, Patryk Rosiński, Kacper Paluszczak, Alex Lebioda, Jakub Krawczyk.

Gratulujemy!

Grzegorz Kalek

Informacja o egzaminie gimnazjalnym 2019 r.

 

Do egzaminu gimnazjalnego przystępują uczniowie III klasy gimnazjum.

Egzamin gimnazjalny jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu gimnazjalnego nie można nie zdać.

Egzamin gimnazjalny jest przeprowadzany w formie pisemnej.

Egzamin odbywa się w kwietniu. Uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie ‎przystąpi do egzaminu w tym terminie, przystępuje do niego w czerwcu.‎

Uczniowie trzecich klas gimnazjalnych uczestniczyli w spotkaniu na temat twórczości Zbigniewa Herberta, zorganizowanym przez Filię Nr 9 Biblioteki Publicznej im. A.Asnyka w Kaliszu, Wykład prowadziła p. Joanna Piotrowska.

Młodzież słuchała z wielkim zainteresowaniem o poecie i jego twórczości a przyświecała im myśl przewodnia spotkania „Cogito ergo sum”. Z inicjatywy Moniki Polińskiej uczniowie mogli spojrzeć na poetę i jego twórczość z zupełnie nowej strony. Kolejne spotkanie dla uczniów zaplanowane jest na grudzień.

[10.10.2018] Chłopcy zajęli I miejsce, dziewczęta III miejsce. Gratulujemy.