Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2019/20 w LO

Siatkarki Energi MKS SMS Kalisz, które są jednocześnie uczennicami naszego VII LO Szkoły Mistrzostwa Sportowego zostały mistrzyniami Wielkopolski kadetek!
Dziewczyny nie miały sobie równych w turnieju finałowym mistrzostw, który odbył się w dniach 14-17 lutego 2020 r. w Hali Arena Kalisz. Podopieczne trenera Grzegorza Kowalczyka wygrały wszystkie trzy spotkania nie tracąc seta i zasłużenie sięgnęły po mistrzowski puchar. Niebawem czeka je rywalizacja w rozgrywkach centralnych.

Więcej: www.faktykaliskie.pl

Siatkarki Energi MKS SMS Kalisz, które są jednocześnie uczennicami naszego VII LO Szkoły Mistrzostwa Sportowego zostały mistrzyniami Wielkopolski juniorek. Podopieczne Daniela Przybylskiego były bezapelacyjnie najlepszym zespołem turnieju finałowego, który w dniach 7-9 lutego 2020 r. rozegrany został w Poznaniu. W meczu o złoto pokonały w niedzielę 3:1 ekipę miejscowego Energetyka. Wkrótce czeka je rywalizacja w rozgrywkach centralnych.

Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów!

[9.01.2020] Wiktor Smoliński i Jakub Zachara oficjalnie dołączyli do zespołu seniorów KKS-u 1925 Kalisz i z nowym rokiem podpisali swoje pierwsze zawodowe kontrakty. Wiktor i Jakub są uczniami klasy IFN w naszym VII Liceum Ogólnokształcącym Szkole Mistrzostwa Sportowego. Ich trenerem jest pan Łukasz Miłek.
Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

czytaj: www.kalisz.naszemiasto.pl

2 września 2019 r. odbyła się inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w VII Liceum Ogólnokształcącym Szkole Mistrzostwa Sportowego. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością pan Błażej Wojtyła, prezes Miejskiego Klubu Sportowego Kalisz; pan Robert Trzęsała, prezes Kaliskiego Klubu Sportowego; pan Tadeusz Skarżyński, który reprezentował rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, doktora habilitowanego nauk medycznych pana Andrzeja Wojtyłę; pan Mirosław Dębowski, prezes Wielkopolskiego Szkolnego Związku Sportowego, wiceprezes klubu Amber Kalisz.