Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2014/15 w G9

Dnia 10 kwietnia 2015 r. w naszej szkole gościł pan Wojciech Borys z Misji Przyjaciół Dzieci, który opowiedział naszym gimnazjalistom o warunkach życia w Mołdawii, o formach pomocy i „Mostach Przyjaźni” między szkołami, dzięki którym można w konkretny sposób pomóc tamtejszej młodzieży.

Uprzejmie informujemy, że spotkania odbędą się w dniach 15 i 16 kwietnia 2015 roku zgodnie z poniższym harmonogramem.

W dniu 27/28 marca we Wrześni odbył się Finał Wojewódzki w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji stanęło 8 zespołów dziewcząt i 8 zespołów chłopców. Podczas dwudniowej rywalizacji odbyły się mecze grupowe podczas których nasze siatkarki i siatkarze awansowali do fazy finałowej. Drugiego dnia rozegrały się mecze finałowe w klasyfikacji końcowej nasze siatkarki zajęły trzecie miejsce, a nasi siatkarze czwarte. Wszystkim gratulujemy!!! 

Wolontariusze z Gimnazjum Nr 9 w Kaliszu z opiekunem Moniką Polińską przygotowali z dziećmi ze świetlicy socjoterapeutycznej KARAN wielkanocne ozdoby: pisanki, zajączki, palmy. Nowe techniki zdobienia cekinami bardzo spodobały się .maluchom i wspólnym przygotowaniom kolorowych ozdób nie było końca.

Wykonane prace można oglądać w bibliotece szkolnej do 24 kwietnia

W bieżącym roku szkolnym Zespół Szkół nr 9 realizuje autorski program „Jesteśmy fair”, którego mottem przewodnim są słowa Epikura: „Nie można żyć szczęśliwie, nie żyjąc godnie, moralnie i uczciwie”.

Fair play to czysta, uczciwa, honorowa gra prowadzona nie tylko w sposób zgodny z zasadami, ale także piękny i szlachetny.

Z okazji Dnia Św. Patryka, uczniowie klasy językowej ID oraz matematyczno-informatycznej IC wzięli udział w dwóch warsztatach języka angielskiego - Ceilidh Dancing oraz St. Patrick and The Irish, które odbyły się w Poznaniu, w dniu 20 marca 2015. Zajęcia były prowadzone przez rodowitego Irlandczyka, co stanowiło dla naszych uczniów świetną okazję do doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim i wzbogacenia wiedzy o kulturze Irlandii. Cieszymy się bardzo, że nasi podopieczni swobodnie komunikowali się z prowadzącym i z dużym entuzjazmem przyswajali sekwencję kroków tańca irlandzkiego. Radosny charakter irlandzkiego święta udzielił się wszystkim uczestnikom warsztatów i sprzyjał rozwijaniu poczucia tożsamości europejskiej.

Danuta Skibińska, Agnieszka Gilak

Drzwi Otwarte to wydarzenie organizowane od kilku lat przez naszą szkołę dla kandydatów do gimnazjum i liceum. Jego celem jest zaznajomienie potencjalnych uczniów zespołu szkół z bogatą ofertą dydaktyczną placówki.

W dniu 20 marca 2015 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość podpisania Aktu Inauguracyjnego Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Tym samym w Kaliszu rozpoczęła swoją działalność Akademia Siatkówki S.O.S. Nasza szkoła zaprosiła do współpracy trzy szkoły podstawowe z Kalisza: SP 14, SP 16 i SP 17 oraz Szkołę Podstawową z Koźminka.

Dnia 20 marca 2015 r. w Pleszewie odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Aerobiku Grupowym. Nasze gimnazjum reprezentowały uczennice w składzie : Maria Dymarczyk, Klaudia Sołtysiak, Aleksandra Warszowska, Weronika Różalska, Aleksandra Brajer, Maria Klamka, Paulina Grzyb, Wiktoria Kurzeja, Kinga Grabińska, Zuzanna Wojtyś.

Violetta Graczyk, Anna Tempka

PIŁKA SIATKOWA TO TWOJA PASJA

ZAPRASZAMY

 

W niedzielę, 15 marca 2015 r. gościliśmy w naszej szkole blisko stu dwudziestu mieszkańców osiedla Dobrzec, którzy przybyli na prezentację programu artystycznego w hołdzie Janowi Pawłowi II.

Goście mieli okazję obejrzeć sztukę Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera” w opracowaniu i reżyserii pani Elżbiety Kirijczuk i pani Katarzyny Walęckiej. Przedstawienie bardzo spodobało się publiczności, a młodzi aktorzy zebrali wiele pochwał.

Rok 2015 decyzją Sejmu RP jest poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II w 10-tą rocznicę śmierci i pierwszą rocznicę kanonizacji. Pragniemy włączać się w działania podejmowane dla uczczenia Patrona naszego gimnazjum.

Dnia 17 marca odbył się w Gimnazjum 9 im. Jana Pawła II Finał Rejonu w piłce siatkowej chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 8 najlepszych zespołów z rejonu Kaliskiego. Ostatecznie uczniowie naszej szkoły wygrali całą imprezę oddając tylko jednego seta, tym samy trzeci rok z rzędu zostali mistrzami rejonu kaliskiego!!! Awansując do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 27,28 marca we Wrześni. Skład zespołu: kapitan – Błażej Paszkiewicz, Błażej Szymczak, Igor Nowaczyk, Krystian Kisiela, Wojciech Zimny, Oskar Stasiak, Adrian Wyrwich, Adam Jędrzejak, Filip Sztylka, Krystian Toruński, Wiktor Balcerzyk, Michał Drytkiewicz, Paweł Kurzyński.

Uprzejmie przypominamy, że w środę, 18 marca 2015 roku, w godzinach od 17.00 do 18.00 nauczyciele będą pełnili dyżur.

Serdecznie zapraszamy Rodziców do odwiedzenia szkoły.

 

12 marca 2015 roku został rozegrany Finał Rejonu w piłce siatkowej dziewcząt, w którym brało udział 8 drużyn. Dziewczęta z naszej szkoły zdobyły pierwsze miejsce tym samym zapewniając sobie udział w finale Wielkopolski który odbędzie się 27-28 marca we Wrześni.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.

14 marca odbyła się II runda OIG. Zawody, polegające na rozwiązaniu 9 problemów algorytmicznych przy użyciu języka programowania komputerów C++, zostały przeprowadzone w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Nasza czteroosobowa drużyna, jako najlepsza w województwie wielkopolskim, została zakwalifikowana do II rundy OIG. We Wrocławiu mieliśmy okazję spotkać się z drużynami z województwa dolnośląskiego, W praktyce, na tym etapie znalazły się tylko drużyny z gimnazjów wrocławskich.

Nasi uczniowie rozwiązali 2 zadania. Awans do finału zależy od efektów pracy drużyn z całego kraju. Niestety nie mamy aktualnie żadnych informacji od organizatorów o wynikach końcowych.

Jacek Wegner 

 

Dnia 11.03.2015r. w sali sportowej Gimnazjum Nr 4 w Kaliszu odbył się Turniej o Mistrzostwo Kalisza w Streetbasketballu. Wystawiliśmy dwie drużyny reprezentujące Nasze Gimnazjum. Pierwszy zespół okazał się bezkonkurencyjny zajmując I miejsce. Równie dobrze spisał się zespół drugi kończąc rywalizację na medalowym III miejscu wśród 9 drużyn gimnazjalnych startujących w turnieju. Świadczy to o rozwoju kaliskiej koszykówki ulicznej podobnie jak świetnie obsadzone wakacyjne turnieje rozgrywane na Polach Marsowych nieopodal Naszej Szkoły.

Gimnazjum Nr 9 reprezentowali: Jakub Skurjat, Jarosław Andrzejewski, Mateusz Nowak, Dawid Pietrzak, Igor Nowaczyk, Jakub Kalinowski, Jan Broniarczyk, Adam Łyskawa, Patryk Walczak.

Gratulacje!

Grzegorz Kalek

Zostały rozstrzygnięte już wszystkie konkursy, które odbyły się w naszej szkole z okazji Dnia Patrona.

Oto laureaci:

Wśród laureatów tegorocznego Wojewódzkiego Konkursu Historycznego w Poznaniu znaleźli się wychowankowie Piotra Molendy: Cyprian Olszewski i Daniel Reszelski- uczniowie klasy 3D. W finale konkursu wziął udział również Adam Wojtyś (3C) - podopieczny Tadeusza Skarżyńskiego.

Laureatom i finaliście gratulujemy!

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że Piotr Dobrzyński, uczeń naszej szkoły, został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. W finale konkursu zdobył 50 punktów na 50 możliwych do uzyskania. Gratulujemy Piotrowi oraz pani Teresie Pingot, która pomogła Mu w tym sukcesie.

W dniu 9 marca już po raz dziewiąty obchodziliśmy Dzień Patrona Gimnazjum Nr 9, Jana Pawła II.

Tradycyjnie święto to przypada w rocznicę nadania imienia naszej szkole.