Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2014/15 w G9

W dniu 21 maja 2015 obył się finał rejonu w lekkiej atletyce w Ostrowie Wlkp. Jak zawsze reprezentantom naszej szkoły towarzyszyły liczne sukcesy, tj.
I m Adam Łyskawa 100 m
II m Wiktor Wachowski 1000 m
II m Łukasz Nowak skok wzwyż
III m Jakub Kania 300 m
IV m sztafeta szwedzka chłopców
V m Patryk Leśniewski 2000 m
VI m Jakub Kaczmarek 2000 m
V m Piotr Gozdziewicz pchnięcie kulą
I m Kinga Grabowska 1000 m
I m Patrycja Skoczylas skok wzwyż
II m Alicja Mak 1000 m
IV m Aleksandra Urban 100 m
I m Magdalena Kuświk 300 m

Magdalena Kowalczyk, Tomasz Wilczyński

We wtorek 19 maja w diecezji kaliskiej odbył się, już trzynasty zjazd szkół noszących imię Jana Pawła II, (w diecezji znajduje się 35 szkół noszących imię Jana Pawła II). Organizatorem tegorocznego zjazdu było Gimnazjum im. Księdza Kardynała Karola Wojtyły w Iwanowicach. Zjazd rozpoczęła Eucharystia w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, której przewodniczył biskup kaliski Edward Janiak. Po uroczystej Mszy św. wszyscy uczestnicy zjazdu złożyli kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II, gdzie odśpiewano „Barkę”. Następnie przemaszerowano do Zespołu Szkół. Przed szkołą bp Janiak posadził dąb. Na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia.

Dariusz Gwiazda

W dniu 19 maja 2015r. w ramach programu „ Jesteśmy Fair Play” w naszej szkole odbyło się spotkanie z siatkarzami – panią Martą Kuehn- Jarek ( Orlen Liga) i panem Dominikiem Witczakiem ( Plus Liga).

Uczennice klasy 3D (Aleksandra Budrys, Barbara Kowalska oraz Katarzyna Tomczyk) wzięły udział w ogólnopolskim konkursie naukowym „Bohaterowie przyszłości” organizowanym przez koncern chemiczny BASF. W dniu 12 maja odbył się finał tego konkursu w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, na który zostało zaproszonych dziesięć zespołów. Uczennice przedstawiły pracę związaną z tematyką zrównoważonego rozwoju, odnośnie pozyskiwania energii elektrycznej z energii wiatrowej. Za swoją pracę otrzymały wyróżnienie.
Należy nadmienić, iż uczennice za przedstawione wyniki badań, w wyżej wspomnianej pracy naukowej, zostały uhonorowane IV miejscem, w innym ogólnopolskim konkursie („Piękne doświadczenie, fascynujące wyjaśnienie”) organizowanym w kwietniu przez Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.

Serdecznie gratulujemy.

Karol Prałat

Uprzejmie przypominamy, że w środę, 20 maja 2015 roku, w godzinach od 17.00 do 18.00 nauczyciele będą pełnili dyżur.

Serdecznie zapraszamy Rodziców do odwiedzenia szkoły.

 

Nasza szkoła bierze udział w biciu rekordu Guinnessa w układaniu Kilometrów Dobra z zebranych pieniędzy, które przekazane będą na budowę Domu dla Osób Przewlekle Chorych

31 maja 2015 roku obędzie się finał imprezy pod kaliskim Ratuszem z udziałem naszych wolontariuszy oraz uczniów uzdolnionych arytsycznie, którzy rozpoczną swoimi występami całodzienną imprezę.

Obecnie w szkole trwa zbiórka pieniędzy na ten szczytny cel, w który włączyli się również rodzice za co serdecznie dziękujemy.

Dnia 12.05.2015r. na boiskach Gimnazjum Nr 9 i Gimnazjum Nr 10 odbyły się zawody lekkoatletyczne. Nasi uczniowie zdobyli ogółem 22 miejsca medalowe. Dziewczęta na 9 konkurencji lekkoatletycznych zdobyły 10 miejsc medalowych a chłopcy na 10 konkurencji zdobyli 12 miejsc medalowych. Większość naszych uczniów awansowała do Finału Rejonu, który odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim. Wszystkim gratulujemy.

Magdalena Kowalczyk, Tomasz Wilczyński

Zakończyły się Mistrzostwa Kalisza w Piłce Nożnej. W finale miejskim pokonaliśmy Gimnazjum Nr 1 (3:2) i Gimnazjum Nr 2 (2:0) zajmując I miejsce. Awans do finału rejonu wywalczyli: Michał Stasiak, Kacper Zmyślony, Jakub Budrowski, Bartosz Kaźmierczak, Jakub Kania, Szymon Tomczyk, Maksymilian Piasecki, Bartosz Przybył, Oskar Helt, Krystian Pawelec.

Grzegorz Kalek

Nasz wirtualnie zaadoptowany wilczur Falko wrócił do zdrowia i otrzymał w schronisku swój boks, który wyposażony został w nową ocieplaną budę wykonaną przez tatę Aleksandry Mrozińskiej z kl.3B, 2 piękne miski na wodę i jedzenie, piłkę do zabawy, olbrzymią wędzoną kość do gryzienia, zieloną trawę – dywanik na której chętnie leży, poduszki i materacyk do budy oraz kaganiec – wszystkie te rzeczy zostały zakupione z dużym rabatem- za który bardzo serdecznie dziękujemy tacie Jakuba Jasnowskiego z kl. 1E -dzięki WAM wszystkim którzy wrzucali pieniążki do puszki dla Falko. Warunki pobytu naszego wybrańca znacznie się poprawiły , dlatego zachęcamy wszystkich do dalszych składek naszego podopiecznego oraz do odwiedzania go w schronisku. Zawsze można mu podarować jakiś drobny smakołyk podczas naszej wizyty lub wyjść z nim na spacer. Kolejne wiadomości o naszym pupilu już wkrótce.

W dniach 9-16 maja naszą szkołę odwiedziła grupa młodzieży z Preston wraz z opiekunami panią Carmel Waszczuk i panem Terrym Mattinsonem.

Tygodniowy pobyt w Kaliszu angielscy goście rozpoczęli od zwiedzenia Poznania i wizyty w Muzeum Rogala Marcińskiego, gdzie w praktyczny sposób zgłębili tajniki wypieku tego regionalnego przysmaku oraz zapoznali się z historią miasta.

8 maja grupa zainteresowanej młodzieży uczestniczyła w prezentacji pt:"Skąd się bierze woda w kranie?" zorganizowanej przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Kaliszu. W trakcie spotkania na terenie Stacji Uzdatniania Wody "Lis" przedstawiona została tematyka związana ze znaczeniem wody w przyrodzie, wpływem zanieczyszczeń na środowisko, a przede wszystkim procesem uzdatniania wody.Wspólnie przebyliśmy drogę, jaką pokonuje woda z głębi ziemi aż do kranu.

Marta Pietrusiak

Pan Terry Mattinson był gościem na lekcji klasy ID, IID, IIE i IIIC. Uczniowie klasy ID podczas lekcji "A visit to Preston" rozmawiając z panem Mattinsonem oraz analizując broszurę dotyczącą Prston, zdobywali praktyczne informacje o naszym mieście partnerskim. Pracując w grupach uczniowie przygotowywali propozycje krótkiego pobytu w Preston uwzględniając najciekawsze elementy z bogatej oferty tego miasta. Uczniowie klasy IID podczas spotkania z panem Mattinsonem przeprowadzili z nim wywiad i dowiedzieli się więcej o jego pracy, zainteresowaniach i życiu w Preston.

Spotkanie z Panem Mattinsonem stanowiło dla uczniów świetną okazję sprawdzenia swoich umiejętności językowych i poszerzenia wiedzy o kraju, którego języka się uczą.

W dniu 14.04.2015 odbyły się Mistrzostwa Miasta Kalisza w Biegach Przełajowych, do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie:

Rocznik 2000-2001

I m Kuświk Magdalena

Dnia 27 kwietnia odbył się Turniej o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Brzezinach w streetbasketballu. Nasz zespół w składzie: Jakub Skurjat, Jarosław Andrzejewski, Dawid Pietrzak i Mateusz Nowak wygrał wszystkie cztery mecze zajmując I miejsce.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale rejonu!

Grzegorz Kalek

W dniu dzisiejszym (27.04) zakończył się II etap Ogólnopolskiego Turnieju Coca-Cola Cup w kategorii dziewcząt, który odbył się w Sośniach. Uzyskaliśmy awans do turnieju wojewódzkiego w Poznaniu, w którym będzie występowało 8 najlepszych drużyn z województwa wielkopolskiego.

210 trzecioklasistów z naszego gimnazjum w dniach 21, 22, 23 kwietnia 2015 r. przystąpiło do egzaminu gimnazjalnego.

Składał się on z trzech części: humanistycznej (zakresy: historia i wos oraz język polski), matematyczno – przyrodniczej (zakresy: przedmioty przyrodnicze oraz matematyka), język obcy nowożytny (poziomy: podstawowy oraz rozszerzony, dla tych, którzy na egzaminie wybrali język, którego uczyli się również w szkole podstawowej). W naszej szkole uczniowie zdawali głównie język angielski, tylko 22 zdecydowało się na pisanie egzaminu z języka niemieckiego.

Zakończył się I i II etap eliminacji Coca-Cola Cup 2015 w kategorii chłopców. Awansowaliśmy do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w drugiej połowie maja w Poznaniu.

Nasze wyniki:

Monika Sowalska, uczennica naszego Gimnazjum klasa IIIA, na co dzień bramkarka występującego w III lidze kobiet KKS-u Kalisz, otrzymała powołanie na zgrupowanie narodowej reprezentacji. Wraz z kadrą piłkarek do lat 17 uda się 29 kwietnia na turniej do Izraela.

Gratulujemy!

Tomasz Berwald

Miło jest mi zakomunikować, że mamy w naszym Gimnazjum Mistrza Polski Juniorów. Zawodnik Ziętek Team Brzeziny Mateusz Biernat (kat. 75 kg junior młodszy) uczeń klasy II G podczas Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów w kickboxingu w formule full contact zdobył złoty medal.

Gratulujemy!

Tomasz Berwald

Rewanżowy mecz piłki nożnej, który odbył się dnia 10 kwietnia 2015 r. w naszej szkole, przyniósł dużo radości dzieciom ze świetlic terapeutycznych, które były naszymi gośćmi. Gimnazjaliści „Dziewiątki” z klas trzecich, rozegrali towarzyski mecz z młodzieżą gimnazjalną i dziećmi ze szkół podstawowych ze świetlicy socjoterapeutycznej „Jakubowa Studnia” i Karanu. Wynik 6:5 był bardzo satysfakcjonujący dla gości, którzy przygotowywali się wcześniej pod okiem swoich opiekunów do tego spotkania. Wygrana skłoniła świetliczan do zaproponowania rewanżu, który zaplanowaliśmy wspólnie na czerwiec, jako pożegnanie z trzecioklasistami.