Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2014/15 w G9

W dniu 17.10.2014 (piątek) w Poznaniu odbył się Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych na dystansie 10x1000 m dla chłopców oraz 10 x 800m dla dziewcząt. Warunki atmosferyczne panujące w danym dniu spowodowały wiele utrudnień na trasie biegu, mimo to po raz kolejny nasi uczniowie pokazali ducha walki i chęć rywalizacji. Chłopcy zdobyli IV miejsce, dziewczęta XI miejsce na 38 szkół rywalizujących z całego województwa.
Serdeczne gratulacje!

Magdalena Kowalczyk, Tomasz Wilczyński

14 października, w sześć tygodni po rozpoczęciu nauki w nowej szkole, pierwszoklasiści z gimnazjum złożyli uroczyste ślubowanie. Stali się tym samym pełnoprawnymi uczniami Gimnazjum Nr 9. Wcześniej pomyślnie przeszli wszystkie „próby” przygotowane przez starszych kolegów. Wykazali się m.in. doskonałą wiedzą o szkole i szkolnym regulaminie.

Pani dyrektor Aneta Justyńska złożyła gratulacje nowym członkom społeczności szkolnej i życzyła im wielu sukcesów związanych z wypełnianiem roli ucznia Gimnazjum Nr 9.

Na zakończenie uroczystości pani wicedyrektor Anna Balcerzyk i pan wicedyrektor Maciej Janczewski wręczyli kilkunastu uczniom z różnych klas nagrody za wysokie miejsca w konkursach z okazji Jubileuszu Szkoły.

11 i 12 października 2014 r. w Parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła odbył się XXV Diecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej Sacrosong 2014.

II nagrodę w kategorii chórów zajął nasz szkolny chór Semplice, któremu towarzyszył zespół instrumentalny; oba pod kierunkiem pana Łukasza Pieniążka.

W koncercie galowym wystąpił Zespół Muzyki Dawnej Semibrevis pod kierunkiem pani Grażyny Dziedziak, który przez wiele lat funkcjonował przy Gimnazjum Nr 9 w Kaliszu.

16 października 2014 r. na hali ARENA biliśmy rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo–oddechowej.

Uczniowie naszej szkoły pod opieką Tomasza Wilczyńskiego wraz z wieloma innymi szkołami z Kalisza i nie tylko, w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca pod nazwą „Restart a Heart”, prowadzili jednoczesną resuscytację na kilkunastu stanowiskach przez pół godziny.

Rekord ustanowiony! GRATULUJEMY!

14 października, tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty. Tego dnia świętowaliśmy też jubileusz Dziesięciolecia funkcjonowania naszej szkoły w budynku przy ulicy Hanki Sawickiej 22-24.

Zawody odbyły się w dniu 5.10.2014 na dystansie : 10x 800 m dla dziewcząt oraz 10x 1000 m dla chłopców.
Nasza Szkoła po raz kolejny była nie do pokonania. Zdobyliśmy: I miejsce dziewcząt, I miejsce chłopców, dzięki czemu awansowaliśmy dalej do Finału Wojewódzkiego w Poznaniu.

Serdecznie gratulujemy!

Magdalena Kowalczyk

Grupa wolontariuszy z Gimnazjum nr 9 z opiekunem Moniką Polińską w ramach akcji Narodowego Czytania "Trylogii" Henryka Sienkiewicza zaprezentowała fragmenty "Ogniem i mieczem" dzieciom z przedszkoli: "Chatka Puchatka" oraz  "Calineczka". Pięciolatki  miały możliwość wysłuchania fragmentów powieści opisujących Kozaka Bohuna i czarownicę Horpynę. Gimnazjaliści ubrani byli w  stroje i mieli  akcesoria wojenne. Dziewczynki zachwycone były długimi sukniami, a chłopców urzekła szabla. Patriotyzm oraz przygody wojenne, które opisywał autor "ku pokrzepieniu serc" kształtowały całe pokolenia Polaków i kształtują nadal. Narodowe czytanie to wspaniała okazja ukazania dzieciom rycerstwa, patriotyzmu bohaterów oraz magii i czarów. Wspólna lektura to doskonały moment na jednoczenie pokoleń, które jednoczą nas we wspólnotę, wzmacniają polską tożsamość i narodową dumę.

Na Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się w dniach 27-28 września 2014 w Zielonej Górze. Patrycja Skoczylas, nasza uczennica klasy lekkoatletycznej, która zajęła tak nielubiane przez sportowców wysokie 4 miejsce. Zawodniczka ta startując w konkurencji skoku wzwyż uzyskała ten sam rezultat co 3 zawodniczka, niestety o miejscach decydowały nieudane próby na niższych wysokościach, jednocześnie ustanowiła na tej imprezie swój rekord życiowy 1.59 m . Niedosyt jednak pozostaje, bo jedna zrzutka na wysokości 1.55 m pozbawiła Patrycję medalu.

Tomasz Wilczyński

25 września 2014 r. Zespół Szkół Nr 9 w Kaliszu otworzył swoje podwoje dla byłych uczniów. Szkołę odwiedziło przeszło stu młodych ludzi, którzy na przestrzeni ostatnich 10 lat ukończyli Gimnazjum Nr 9 w Kaliszu. Była to wyjątkowa okazja, by w miłym gronie „odkurzyć wspomnienia” i dowiedzieć się, jak potoczyły się losy naszych absolwentów.

Wiele emocji dostarczył wszystkim mecz siatkówki Uczennice „9” - Absolwentki „9”. Po zaciętej walce absolwentki pokonały 2:1 obecne uczennice Zespołu Szkół.

Dzień Absolwenta to jeden z punktów obchodów X Jubileuszu Szkoły.

Dziękujemy naszym byłym uczniom za odwiedziny!

dyr. Aneta Justyńska

Dnia 05.09.14r. odbył się Bieg Kościuszki organizowany jak co roku przez Liceum im. T. Kościuszki. Na dystansie 1200m w kategorii gimnazjum dziewcząt wygrała nasza uczennica Alicja Mak, a wśród chłopców wygrał Wiktor Wachowski. Bardzo dobrze spisały się pierwsze klasy zajmując wysokie miejsca. GRATULUJEMY.

Tomasz Wilczyński

Zdj. K. Zachara www.kalisz.pl

Dnia 18 września na boisku Klubu Sportowego "Prosna" Kalisz przy ul. Łódzkiej odbył się mecz piłkarski Gimnazjalnych Ośrodków Szkolenia Sportowego Młodzieży z Kalisza i Poznania, który zakończył się zwycięstwem Naszych reprezentantów!

Gimnazjum Nr 9 reprezentowali: Fryderyk Szymański, Nikolas Dal Canton, Michał Stasiak, Kacper Zmyślony, Bartosz Przybył, Jakub Budrowski, Damian Matczak, Oskar Helt, Szymon Tomczyk, Bartosz Kaźmierczak, Maksymilian Piasecki, Jerzy Urbański, Jakub Kania, Adam Wojtyś, Daniel Reszelski.

1 września (poniedziałek)
godz. 8.00 - klasy III (kwiatek)
godz. 9.00 - klasy II (kwiatek)
godz. 9.30 - klasa I LO SMS (aula szkolna)
godz. 10.15 - klasy I (kwiatek)
 
Obowiązuje strój galowy!!!

W piątek na Muzycznym Rynku... www.calisia.pl

Blisko 570 gimnazjalistów, w tym przeszło 160 pierwszoklasistów, wzięło udział w uroczystościach rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015 w Gimnazjum Nr 9. Najpierw uczniowie mieli okazję obejrzeć monodram Truteń w wykonaniu Gabrysi Hofman. Autorem i reżyserem tego zabawnego przedstawienia był pan Tomasz Kubis. Następnie Ola Budrys, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, życzyła wszystkim udanego roku szkolnego.

Uczniów klas pierwszych powitała pani wicedyrektor Anna Balcerzyk, natomiast młodzież z klas drugich i trzecich, pani dyrektor Aneta Justyńska.

Uprzejmie informujemy, że spotkania odbędą się w dniach 17 i 18 września 2014 roku zgodnie z poniższym harmonogramem.

Sprzedaż strojów szkolnych dla gimnazjalistów podczas spotkań:

17 września (środa) w godz. 16.30 – 18.30

18 września (czwartek) w godz. 16.30 – 18.30

 

Strój uczniowski będzie można kupić w budynku Gimnazjum w następujących terminach:

- poniedziałek, 25 sierpnia, 11.30 – 16.00
- sobota, 30 sierpnia, 10.00 – 13.00
- poniedziałek, 1 września, 12.00 – 15.00

Zapraszamy!