Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2014/15 w G9

W finale rejonu w piłce nożnej halowej, który odbył się w hali Arena Kalisz 27.11.2014 reprezentacji naszej szkoły zabrakło trochę szczęścia. Po 3 zwycięstwach i remisie zajęliśmy III miejsce. Gimnazjum Nr 9 w Kaliszu reprezentowali: Kacper Zmyślony, Nikolas Dal Canton, Jakub Budrowski, Szymon Tomczyk, Adam Wojtyś, Bartosz Przybył, Maksymilian Piasecki, Bartosz Kaźmierczak, Jakub Kania, Oskar Helt.

Wyniki:
Gimnazjum 9 - Gimnazjum Koźmin Wlkp. 0:0
Gimnazjum 9 - Gimnazjum Korzeniew 2:0
Gimnazjum 9 - Gimnazjum Gołuchów 3:1
Gimnazjum 9 - Gimnazjum 1 Kalisz 4:1

Grzegorz Kalek

W środę 26 listopada 2014 r. w Rozdrażewie odbył się Finał Rejonu w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt. Nasz zespół w składzie: Aleksandra Urban, Wiktoria Łuczak, Katarzyna Tomczak zajął VII – VIII miejsce.

Natomiast w czwartek 27 listopada 2014 r. w Rozdrażewie odbył się Finał Rejonu w Badmintonie Drużynowym Chłopców. Kacper Polaszczyk, Igor Nowaczyk, Jakub Zdyb zajęli III miejsce.

Gratulujemy!!!

Ewa Komorowska, Rafał Hasiński

Grupa uczniów z kl. III c i III f naszego gimnazjum miała okazję uczestniczyć w zajęciach warsztatowych organizowanych przez naukowców z Fundacji Forum Atomowe w III LO w Kaliszu.

Instytucja ta skupia naukowców i studentów nauk ścisłych, których celem jest edukacja i informacja społeczna w dziedzinie pokojowego wykorzystania energii jądrowej oraz popularyzacja fizyki i nauk przyrodniczych. Na zajęciach uczniowie mieli okazję dowiedzieć się co to jest promieniowanie jonizujące.

Absolwenci i sympatycy Szkoły Podstawowej nr 17 w Kaliszu!

Pomóżcie swojej byłej szkole zdobyć środki na remont!

Jeśli macie adres e-mail, każdego dnia do 10 grudnia, możecie oddać swój głos za pośrednictwem strony: www.sp17.kalisz.pl

W dniu 18.11.2014 w Gimnazjum w Gołuchowie odbył się Finał Rejonu w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt. Wzięły w nim udział nasze uczennice Patrycja Czerniejewska z kl.II A i Natalia Raniś z kl.II F plasując się na IX miejscu.

Serdecznie gratulujemy!

Edyta Strójwąs

Dnia 14.11.2014 r. odbył się Finał Województwa Wielkopolskiego w drużynowym pływaniu dziewcząt i chłopców na kompleksie Sportowo Rekreacyjnym Termy Maltańskie. W mistrzostwach startowały zespoły mieszane, reprezentacja szkoły liczyła 5 dziewcząt i 5 chłopców; uczniów urodzonych w roku 1999 i młodsi.

Nasza sztafeta uzyskała trzynasty czas w województwie na 42 drużyny. Gdyby nie choroby i starty klubowiczów na innych zawodach miejsce to byłoby lepsze. Gratulacje dla osób, które wystartowały i walczyły z pozostałymi sztafetami z całego województwa.

Tomasz Wilczyński

Uprzejmie informujemy, że spotkania odbędą się w dniach 19 i 20 listopada 2014 roku zgodnie z poniższym harmonogramem.

Zakończyły się Mistrzostwa Kalisza w Piłce Nożnej Halowej. W zawodach udział wzięły dwa zespoły reprezentujące naszą szkołę. Po rozegraniu sześciu spotkań (6 zwycięstw bez utraty bramki) pierwszy zespół zajął I miejsce awansując do finału rejonu. Drugi zespół spisał się również bardzo dobrze (4 zwycięstwa) zajmując III miejsce.

Gimnazjum Nr 9 I tworzyli: Kacper Zmyślony, Jakub Budrowski, Damian Matczak, Szymon Tomczyk, Adam Wojtyś, Bartosz Przybył, Maksymilian Piasecki, Bartosz Kaźmierczak, Jakub Kania, Nikolas Dal Canton. Gimnazjum Nr 9 II tworzyli: Filip Musiał, Patryk Sielicki, Jakub Garncarek, Krystian Pawelec, Filip Wulw, Adam Łyskawa, Daniel Reszelski, Oskar Helt, Jerzy Urbański, Dawid Cichorek. Gratulujemy!

Grzegorz Kalek, Tomasz Berwald

W dniu 07.11.2014 obyła się 2 część Mityngu Lekkoatletycznego- konkurencje biegowe.
Nasi uczniowie jak zawsze spisali się na medal:

Bardzo liczna grupa uczniów odpowiedziała na zaproszenie do udziału w konkursie na najlepsze przebranie świętego. W szkole mogliśmy spotkać papieża Jana Pawła II w wielu odsłonach, siostry zakonne, męczenników i męczennice z różnych wieków historii Kościoła. Była Matka Boża, Święty Józef, Święty Mikołaj i Jan Chrzciciel. A także wielu innych wesołych świętych.

Wybór był bardzo trudny, ale po naradzie postanowiliśmy przyznać I miejsce Adrianowi Ziajka z III B i Patrykowi Kowalskiemu z III E. II miejsce zajęli Aleksandra Budrys z III D i Bartek Bęcki z III C, a III miejsce Emil Kowalski z III G, Alicja Mak z III D i Mateusz Crouchman z III C.

Gratulujemy odwagi i pomysłowości .

Bernadeta Kasprzak

W dniu 31.10.2014 (piątek) odbył się Halowy Mityng Lekkoatletyczny, gdzie kolejny raz uczniowie naszej szkoły spisali się na medal:

Dnia 04.11.2014 r. odbyły się zawody w lekkiej atletyce - Finał Miasta, tym razem konkurencje skocznościowe. Kolejny raz nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania. I tak w skoku wzwyż chłopców wygrał Nowak Łukasz wynikiem 1,70 m, w tej samej konkurencji dziewcząt wygrała Agnieszka Ilnicka 1,38 m, natomiast w skoku w dal dziewcząt zajęliśmy I m - Patrycja Skoczylas z bardzo dobrym wynikiem 4,91 m, II m Magdalena Kuświk 4,75 m oraz miejsce III Aleksandra Urban 4,68 m. Chłopców w tej konkurencji nie wystawialiśmy. Gratulujemy!

Tomasz Wilczyński

Od  18 do 25 października uczniowie Gimnazjum Nr 9 w Kaliszu wraz z organizatorkami p. Beatą Antczak i p. Arletą Kamińską-Wypchło przebywali z tygodniową wizytą w Preston w partnerskiej szkole Our Lady’s Catholic High School.     

Bogaty program pobytu dostarczył młodzieży wielu niezapomnianych wrażeń. Przyczynił się także do pogłębienia wiedzy na temat kultury i historii Anglii. Przez cały czas pobytu uczniowie w praktyczny sposób rozwijali swoje umiejętności językowe. Mieszkali u angielskich rodzin i wraz ze swoimi rówieśnikami uczestniczyli w lekcjach: geografii, fizyki, języka angielskiego i francuskiego, informatyki, matematyki, brali również udział w zajęciach artystycznych oraz warsztatach teatralnych. Na lekcji wychowania fizycznego mieli z kolei okazję zapoznać się z zasadami gry w rugby. Uczniowie Gimnazjum Nr 9 przedstawili przygotowane przez siebie prezentacje na temat kultury i geografii Polski, uczyli podstawowych zwrotów w języku polskim. Zaprezentowali obszar Wielkopolski i Kalisz- jako najstarsze miasto w kraju, uwzględniając przy tym walory turystyczne, historyczne, a także kulinarne naszego regionu. Prawdziwym zainteresowaniem cieszył się nagrany własnoręcznie przez naszych uczniów film o szkole.

25 października 2014 r. w naszej szkole podziwialiśmy młodych aktorów ze szkół podstawowych. W tegorocznej edycji Przeglądu wzięło udział 20 uczestników z Kalisza, Ostrowa Wlkp. oraz powiatu kaliskiego. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięzcą wśród najmłodszej i najliczniej reprezentowanej grupy został Dawid Gawron ze Szkoły Podstawowej w Moskurni, miejsce II zajęły ex quo Maja Szczerek ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Kaliszu i Martyna Rębowiecka ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Kaliszu. Laureatami III miejsca zostali Antoni Pacewicz z tej samej szkoły oraz Marta Wawrzyniak z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Kościelcu.

W kategorii uczniów klas III i IV jury przyznało tylko I miejsce Błażejowi Barczyńskiemu ze Szkoły Podstawowej w Moskurni oraz dwa wyróżnienia dla Marysi Owczarek ze Szkoły Podstawowej w Koźminku i Julii Jagielskiej z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Kościelcu. Laureatką wśród najstarszych aktorów została Małgorzata Stempień ze Szkoły Podstawowej w Moskurni, II miejsce zajęła Alicja Kołecka ze Szkoły Podstawowej Sióstr Nazaretanek w Kaliszu, miejsce III Patrycja Kalinowska ze Szkoły Podstawowej w Koźminku. Zdobywcy 1. i 2. miejsc będą reprezentować nasze miasto i powiat kaliski w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Kleczewie.

Bożena Bochen – sekretarz jury

Na Mistrzostwach Miasta Kalisza nasi uczniowie wywalczyli kolejny Finał Wojewódzki, tym razem w pływaniu. Drużyna składała się z 5 dziewcząt i 5 chłopców i pływali na dystansie 50m stylem dowolnym, nie wiele ustępując Gimnazjum Nr 1, gdzie od tego roku powstała klasa o profilu pływackim.

Serdecznie gratulujemy.

Tomasz Wilczyński

W sobotę 25 października 2014 roku odbyły się Mistrzostwa Kalisza w badmintonie drużynowym szkół gimnazjalnych. Zarówno drużyna dziewcząt, jak i chłopców zajęła I miejsce w kategorii najlepszej szkoły w mieście. Uczniowie naszego gimnazjum indywidualnie zajęli: dziewczęta I (Wiktoria Łuczak, Aleksandra Urban) i II (Katarzyna Tomczyk, Klaudia Śnioch) miejsce oraz chłopcy (Igor Nowaczyk, Jakub Zdyb, Kacper Polaszczyk) I miejsce.

Serdecznie gratulujemy!!!

Ewa Komorowska, Rafał Hasiński

W dniu 20.10.2014 r. na zaproszenie Fundacji „Bądźmy razem” klasa II F uczestniczyła w konferencji Zagrożenia współczesnego człowieka uzależnieniami w świecie realnym i wirtualnym”. Spotkanie odbyło się w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Kaliszu. Wykłady prowadzili prof. dr hab. Józef Bednarek i dr Anna Andrzejewska z Akademii Pedagogicznej w Warszawie.

Uczniowie naszego Gimnazjum zdobyli ciekawe informacje o zagrożeniach świata wirtualnego, infoholizmie, przyczynach, skutkach nadmiernego korzystania z Internetu i gier komputerowych oraz prawnych aspektach przemocy w sieci. Specjalnym gościem konferencji była Ilona Felicjańska – modelka i dziennikarka, która na podstawie własnych doświadczeń przestrzegała młodzież przed skutkami uzależnień. Udział w konferencji był jednym z działań podejmowanych w ramach realizacji założeń Szkolnego Programu Profilaktyki. Kolejne ciekawe działania z obszaru przeciwdziałania cyberprzemocy już wkrótce w naszym Gimnazjum.

Maria Kupajska, Małgorzata Janiak-Szczygiecka

Na Mistrzostwach Miasta Kalisza w konkurencjach technicznych lekkoatletycznych jakimi były skok wzwyż i skok w dal nasi uczniowie w większości nie mieli sobie równych. Patrycja Skoczylas wygrała skok wzwyż z wynikiem 155 cm, Agnieszka Ilnicka była druga z wynikiem 135 cm. W tej samej konkurencji czyli skoku wzwyż Łukasz Nowak wygrał ustanawiając swój rekord życiowy 175 cm. W skoku w dal uczennica Aleksandra Urban była pierwsza z wynikiem 467 cm, a Magda Kuświk była druga. Na wyróżnienie zasługuje start uczennicy z pierwszej klasy Weroniki Ploty, której zabrakły dwa centymetry do trzeciego miejsca. Wiktor Wachowski w tej konkurencji zajął czwarte miejsce.

GRATULUJEMY

 Tomasz Wilczyński

Uprzejmie przypominamy, że w środę, 22 października 2014 roku, w godzinach od 17.00 do 18.00 nauczyciele będą pełnili dyżur.

Serdecznie zapraszamy Rodziców do odwiedzenia szkoły.

 

W dniu 18.10.2014 odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Miasta Kalisza w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Uczniowie Adam Szablewski i Filip Krymarys zajęli VIII m. Uczennice Patrycja Czerniejewska i Natalia Raniś zajęły II m.

Edyta Strójwąs