Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

W dniach 15 – 17 listopada grupa gimnazjalistów uczestniczyła w edukacyjnym wyjeździe do Łodzi. Program wyjazdu był bardzo bogaty, a jego najważniejszym punktem był Explorers Festiwal 2017, goszczący największych podróżników, którzy opowiadali o swoich podróżach i osiągnięciach, przełamywaniu barier, walce z własnymi słabościami i determinacji w dążeniu do upragnionego celu. Uczestnicy wzięli również udział w Wielkiej Lekcji Geografii w auli Uniwersytetu Łódzkiego.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wizyta w Muzeum Animacji Se-Ma-For. To jedna z najciekawszych łódzkich placówek kultury, powołana by promować animację i dorobek oscarowego studia Se-ma-for. Na warsztatach uczniowie mięli okazję stworzyć własne animacje.

Uczniowie odwiedzili również Muzeum Fabryki, gdzie odkryli historię powstania zakładów włókienniczych stworzonych przez Izraela Poznańskiego w drugiej połowie XIXw. Dziś w zabytkowych budynkach znajduje się Manufaktura. Uczestniczyli również w grze, która w ciekawy sposób łączyła zabawę i naukę podstaw przedsiębiorczości.

Kosmiczną atrakcją była wizyta w Planetarium, gdzie odbyła się projekcja filmu o czarnych dziurach.

Uwieńczeniem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego, które posiada bardzo bogate zbiory w zakresie archeologii, etnografii, numizmatyki.

Warto wspomnieć, że środkiem transportu było PKP, a po mieście uczestnicy poruszali się tramwajami, co dostarczało dodatkowych wrażeń.

 Klaudia Socha, Marta Pietrusiak