Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

[28.11.2017] Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Moniki Polińskiej wzięli udział w konkursie poświęconym osobie kaliskiego podróżnika Stefana Szolc Rogozińskiego. Organizatorem konkursu było III LO im. M.Kopernika w Kaliszu. Z ramienia naszej szkoły wzięły udział 2 drużyny: z klasy trzeciej B oraz trzeciej D.

W klasyfikacji drużynowej uczennice 3 B: Olga Pachciarek, Aleksandra Troczyńska i Wiktoria Dulas zdobyły 1 miejsce. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej 3 miejsce zajęła Marta Nowak również z klasy 3B. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i pozostałym uczestnikom konkursu. Wiedza zdobyta podczas przygotowań z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Wyjątkową oprawę miało podsumowanie obchodów Roku Stefana Szolca-Rogozińskiego w III LO w Kaliszu. Nasze miasto odwiedził dr Ekoka Andrew Molindo, pastor Zjednoczonego Kościoła Metodystów w Kamerunie i władca ludu Mondoli. Stefan Szolc-Rogoziński, kaliski badacz i podróżnik, na jego ziemi stanął 135 lat temu.

Delegacje zaprzyjaźnionych miast z Niemiec, Francji, Bułgarii i Kamerunu przyjechały do Kalisza, by uczestniczyć w podsumowaniu obchodów Roku Stefana Szolc Rogozińskiego. Spotkanie w III LO odbyło się w ramach 9. Szkolnych Spotkań z Nauką Copernicus Science.
Podczas podsumowania zebrani goście oraz uczniowie kaliskich szkół mogli wysłuchać m.in. prelekcji Konrada Biadały "Języki Kamerunu w ujęciu etnologicznym" i dr. Michała Jarneckiego "Polskie odkrywanie Afryki".

]