Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Dnia 12 czerwca w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Poetyckiej, w którym wzięli udział uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Wykonali utwory Agnieszki Osieckiej, Juliana Tuwima, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W jury zasiedli: Grażyna Dziedziak-Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, Liwio Szumała-Wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu, Natalia Karolak - dyplomantka Akademii Muzycznej W Bydgoszczy i Karol Prałat – nauczyciel Zespołu Szkół Nr 9 w Kaliszu. Poziom prezentacji był wysoki, a wykonania piosenek charakteryzował artyzm i profesjonalizm.

Pierwsze miejsce wśród prezentacji gimnazjalnych zajął Paweł Ogórkiewicz, uczeń Zespołu Szkół w Jankowie Pierwszym, który zaśpiewał piosenkę z repertuaru Marka Grechuty pt., „Nie dokazuj, miła nie dokazuj”. Drugie miejsce przypadło Martynie Miśko, uczennicy Zespołu Szkół Nr 9 im. Jana Pawła II w Kaliszu, w wykonaniu której usłyszeliśmy „Tango Tandesse”. Trzecie miejsce przypadło Wioletcie Michalak, reprezentantce Zespołu Szkół nr 10 w Kaliszu, która zaśpiewała utwór „Laleczka z saskiej porcelany”. Wyróżnienia otrzymali: duet Martyna Miśko i Krzysztof Hadrych oraz Krzysztof Hadrych wraz z zespołem.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła uczennica III Liceum im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu Dorota Tondowska, która wykonała utwór pt. „Nie opuszczaj mnie”. Drugie miejsce zajęli ex aequo : Olaf Bressa z V Liceum Ogólnokształcącego im .Jana II Sobieskiego, który wystąpił z własną piosenką oraz Adrianna Wiśniewska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. A .Asnyka w Kaliszu, która zaśpiewała utwór „Zamiast”. Trzecie miejsce przypadło Klaudii Kicińskiej i Agacie Góreckiej, które reprezentowały Technikum Budowy Fortepianów i Pianin w Kaliszu. Wyróżnienia otrzymały Maja Majewska z I L.O. i Karolina Pyłypiw z VII Liceum Mistrzostwa Sportowego w Kaliszu. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkół Nr 9 w Kaliszu oraz Panów Grzegorza Rudowicza i Piotra Chmielika.

Katarzyna Karolak, Monika Polińska