Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

[18.11] W ramach współpracy szkół, nasi uczniowie z klasy 1AS  pod kierunkiem Moniki Polińskiej wzięli udział w spotkaniu on line z p. Adamem Jarniewskim – nauczycielem, autorem książek „Nie mieszkam w igloo” oraz „Listy z Grenlandii. Na arktycznym szlaku”. Spotkanie w wirtualnej przestrzeni zorganizowała p. Katarzyna Karolak z V LO i zaprosiła naszą szkołę do udziału w nim  za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Podczas spotkania, mieliśmy szansę poznać Grenlandię z zupełnie innej strony. Pan Adam Jarniewski  pracuje jako nauczyciel w Sisimiut. Podczas naszego spotkania opowiadał o codziennym życiu  uczniów na Grenlandii, o tradycjach, które są odmienne od naszych, o porach roku kiedy noc lub dzień trwają całą dobę. Mogliśmy zobaczyć przepiękne zdjęcia  zorzy polarnej, reniferów i fok żyjących na wolności. Rozmawialiśmy o uroczystościach szkolnych- zakończeniu roku szkolnego,  rozdaniu świadectw maturalnych , które odbywa się bardzo uroczyście- w grenlandzkich strojach tradycyjnych oraz o zainteresowaniach uczniów.

Autor książek o Grenlandii, jest przykładem na to, że życie pisze różne scenariusze a wówczas jest czas na podejmowanie wyzwań, realizowanie nowych zadań, spełnianie marzeń i poznawanie nowych kultur, tradycji i obyczajów.

W czasie spotkania wszyscy mieli szansę zadać pytanie autorowi książek, na które gość odpowiadał bardzo wyczerpująco. Dzięki łączom internetowym spotkanie przebiegało bardzo sprawnie w miłej i przyjaznej atmosferze.

Publikujemy kilka zdjęć krajobrazów Grenlandii przesłanych nam przez autora, aby większa liczba uczniów mogła je zobaczyć.

Za wspaniałe spotkanie p. Adamowi Jarniewskiemu jeszcze raz serdecznie dziękujemy w imieniu nauczycieli i uczniów, którzy wzięli w nim udział.